Sosyal Sorumluluklarımız

Sosyal Sorumluluklarımız

    LİSE ÖĞRENCİLERİ

    2018 yılı Özel Kastamonu Anadolu Hastaneleri olarak sosyal sorumluluk projemizi Hazerbey Eğitim Kurumları'nda gerçekleştirdik.

    Müdür Yardımcısı Dilek Kavacık ve Sağlık Koordinatörü Bahar Koçun da aralarında bulunduğu 9.sınıf öğrencilerine Enfeksiyonlardan Korunma ve Hijyen Eğitimlerini Eğitim Hemşiremiz Şengül Güler, Diyetisyenimiz İrem Yıldıran'ın Sağlıklı Beslenme ve Güne Kahvaltı ile Başlamanın Farkındalığının önemini vurgulayarak bilgilendirme broşürleri dağıtılarak karşılıklı konuşma ile devam eden eğitim sonunda öğrenciler farkındalık testine tabi tutulmuşlardır.

     Test sonucu %100 başarı elde eden Hazerbey Eğitim Kurumları öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

 

AMBULANS TANITIMI

    Hazerbey Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerine Acil Sağlık Hizmetleri eğitimi düzenlendi. Hastanemiz Acil Hizmetleri görevli ekibimiz tarafından Acil vakalarda nasıl bir yol izleneceği,Acil Yardım Ambulans Eğitimi uygulamalı olarak gosterildi.Karşılıklı soru cevap şeklinde süren eğitim ambulans tanıtımı yapılarak sona erdi.

 

AKILCI ANTİBİYOTİK KULLANIMI

    Akılcı Antibiyotik Kullanımı konusunda hastalarımıza eğitici ve farkındalık oluşturmak amacıyla Özel Kastamonu Anadolu Hastanesi olarak antibiyotiğin yanlış ve gereksiz kullanımı ile ilgili saha etkinlikleri düzenli olarak yürütülmektedir. 

    Hastalarımızda bilgi ve farkındalığın oluşturulması amacıyla ekte görsellerinde bulunduğu aşağıda belirtilen çalışmalar yapılmaktadır. 

      -Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan Akılcı Antibiyotik Kullanımı afişler Hastanemiz Ön giriş ve Acil Servis girişlerine asılmış ve el broşürleri ise hastalarımıza bilgilendirme yapılarak dağıtımı sağlanmaktadır. 

      - Akılcı Antibiyotik Kullanımı Medya Kampanyası kapsamında #SağlığınızdaİsrarciOlun etiketi ile video paylaşımları Hastanemiz sosyal medya (facebook,instagram,twitter) hesaplarından yayınları yapılmıştır. 

      - Akılcı Antibiyotik Kullanımı Medya Kampanyası kapsamında Ayaktan hastalarımız için televizyon ekranlarında sesli video paylaşımları yapılmaktadır. 

      -Hastanemizde her yatan hastaya Hasta ve Refakatçi Eğitim Planı kapsamında Akılcı İlaç Uygulama Eğitimi düzenli olarak verilmekte ve Hasta ve Refakatçi Eğitim Formunda kayıt altına alınmaktadır. 

      - Akılcı İlaç ve Antibiyotik bilgilendirme broşürleri sürekli olarak Hastanemiz ön giriş ve servis katları ile kayıt bankolarında bulundurulmaktadır. 

      - Akılcı İlaç Kullanımı ve Antibiyotiklerin Doğru Kullanımı konulu eğitimleri çalışanlarımıza Eğitim Planı kapsamında düzenli olarak verilerek kayıt altına alınmaktadır.

 

 


Sağlık Ekip İşidir

“ En yüce değer bilgi ve en üstün hizmet insana hizmettir ”